Udalosti 2011
 
M-SR kadetov a juniorov, 3.12.2011, Trnava
 
Jesenná súťažna sezóna ukončená s dobrými výsledkami. Janko ja stal majstrom Slovenska a Roland získal striebro. Okrem toho, Kitti Zsolnaiová získala titul výťazky Slovenského pohára spolu s Jankom. Som nadovšetko vďačný za podané výkony všetkých pretekárov aj tím, ktorím sa nepodarilo si vybojovať medajle. Tréner.
 
2. kolo PZSZK ml. a majstrovstvá ZSZK kadetov a juniorov, 27.11.2011, Šurany
 
Po náročnej Sobote bolo vidieť mierny úpadok výsledkov, avšak iby nepatrne. Dva dni súťažiť určite je vyčepávajúce, ale podané výkony tomu až tak nenaznačujú. V celkovom poradí sme sa umiestnili na 3. mieste na súťaži. Gratulujem k výsledkom! Tréner.
 
Kachikan cup, 26.11.2011, Nitra

Medzinárodný turnaj Kachikan cup bol náročným avšak pekným turnajom. Reprezentácie Ukrajiny a Srbska pridali súťaži kvalitu ktorú si naši pretekári mohli vyskúšať znova po dlhej dobe. Nič lepšie sme  si nemohli želať, ako si vyskúšať formu pred majstrovstvami Slovenska, ktoré budú 3.12.2011 v Trnave. Ďakujem za podané výkony ktoré jednoznačne zaraďujú náš klub do skupiny klubov, ktoré obstoja aj na medzinárodnej úrovni, avšak treba vidieť aj chyby, ktoré sa musia postupne odstrániť na tréningoch.

2. kolo Slovenského pohára kadetov a juniorov, 19.11.2011, Košice

 
2 kolo kadetov a juniorov v Košiciach bolo previerkou pred majstrovstvami Slovenska, ktoré budú 3 Decembra v Trnave a zároveň to bola ďalšia nominačná súťaž na nastávajúce majstrovstvá Európy. Janko Bogár aj Nikolas Vontszemu majú veľkú šancu sa dostať do reprezentácie SR na ME v Azerbajdžane. Janko podal v zápasoch bravúrne výkony za čo si vyslúžil 1. miesto.  Nikolas sa výborne prebojoval až do finále, kde bol "zázračnými" verdiktami rozhocov doslova zlikvidovaný keď jeho súper dostal bod aj za žmurknutie........Nevadí, máme výkon natočený, my vieme:) Kitti Zsolnaiová perfektne zabojovala proti reprezentantke Kopúňovej a jej výkon môžeme ohodnotiť, ako dobrý! Attila Jóba zápasil s ostaršením až o 2 roky, čo však v jeho výkonoch nebolo vidieť. Zápasil odhodlane, snažil sa viac, ako som predpokladal. Jeden zápas vyhral, jeden prehral a v boji o 3 miesto prehral zo skúseným pretekárom. Ďakujem za podané výkony a k výsledkom!
 
1. kolo ZsZK mládeže do 20 r. 12.11.2011, Nové Zámky
 
Prvú klubovú súťaž pre všetkých maládežníckych pretekárov vnímam ako previerku k majstrovstvám SR kadetov, ktoré budú v Decembri. O prekvapení nemôžeme hovoriť, lebo očakávané výkony našich pretekárov sa naplnili bez výraznejsích problémov. Každý jeden pretekár podal vynikajúci výkon! Taktiež náš nováčik Viktor Nagy nielenže dobre ustál prvú súťaž, ale dokonca získal až dvoje 3 miesta, čo ma milo prekvapilo. Ďakujem za podané vykony a gratulujem celému oddielu a získanie najúspešnejšieho oddielu turnaja! Tréner.
 
1. kolo SP juniorov a kadetov, 29.10.2011, Galanta
 
Bagita Roland v kata získal 2. miesto a Bogár Ján, ako aj Kitti Zsolnaiová získali prvé miesta. Dobrý začiatok, gratulujeme!
 
Slavonski Brod, Croatia open, 25.9.2011, Chorvátsko
 
Bagita Roland, Balázs Zoltán a Bogár Ján sa s repre SR zúčastnili na medzináronom turnaji v chorvátsku. Bagita Roland získal v kategórii kara U21 bronz a v kata juniotov zlatú medailu. Balázs Zoltán získal bronz v kumite. Gratulujeme!
 
Skúšky STV. DANa výročná členská schôdza ZsZK, 17.9.2011, Galanta
 
V galante v rámi výročnej členskej schôdze boli vyhodnotené najúspešnejšie kluby ZsZK. Na 1. mieste sa umiestnilo Kumade Topoľčany v kategórii dospelých aj mládeže. Na 2. mieste Taiyó Kolárovo taktiež v oboch kategóriách. V kategórii dospelých na 3. mieste Arkádia Galanta a v mládežníckej kategórii sa na 3. mieste umiestnilo Trend Bánovce n. Bebravou. Po ukončení schôdze sa konali skúšky na vyššie STV Dan, kde boli úspešný z nášho klubu tréner KK Taiyó Kolárovo Tibor Kiss 4. Dan a Zoltán Balázs 2. Dan.
 
Európsky pohár mládeže, 11.6.2011, Bratislava - Pasienky
 
Európsky pohár mládeže v ŠH na Pasienkoch bol záverečným turnajom jarnej sezóny. Napriek skutočnosti, že sme tento turnaj neplánovali a ani sme sa súťažne nepripravovali na tréningoch, dosiahli sme veľmi dobré umiestnenia. 4 medaile, 1 x 1. miesto, 1 x 2. miesto a 2 x 3. miesta určite hovoria za seba. Ján Bogár, kumite 1. Réka Dorina Forró, kumite  2. Vontszemu Nikolas, kumite 3. a Bagita Roland, kata 3. Taktiež  Patrik Čerňanský a Dominika Bogárová sa umiestnili na bodových miestach na 5. mieste po prehratých zápasoch o 3. miesta. Na súťaži bolo prítomných 76 klubov a 474 pretekárov. Taiyó Kolárovo sa umiestnilo na 22 mieste v hodnotení úspešnosti klubov na turnaji. Pre Taiyó Kolárovo to bol pekný záver jarnej sezóny.
 

Otvorené majstrovstvá slovenskej Shito ryu asociácie, 28.5.2011, Nové Zámky

V sobotu boli podané také výkony našich pretekárov, ako sa to už  tradične očakáva od KK Taiyó Kolárovo na majstrovstvách Shito ryu asociácie. Pekné výkony nepodali len naši skúsený pretekáry, ale aj nováčkovia v kumite. Môžeme skonštatovať že tesne pred koncom jarnej sezóny sme opäť všetcia spoločne priložili veľa úsilia k spoločnému dielu, ktoré nepochybne patrí k elite slovenského karate. Niektoré kategórie bole dostatočne početné na to, že teraz môžeme hovoriť o náročnej, avšak kvalitnej súťaži. Ďakujeme prezidentovi SŠRA, p. Senseiovi Petrovi Baďurovi za zorganizovanie peknej súťaže. Opäť patrí poďakovanie rodičom detí a všetkým priaznivcom karate klubu Taiyó Kolárovo.
 
 

Majstrovstvá SR mládeže do 13 rokov, 21.5.2011, Spišská Nová Ves
 
Majstrovstvá SR mládeže do 13 rokov  boli asi v histórii slovenského karate tie najnáročnejšie a možno aj najpočetnejšie. 63 klubov a o niečo menej, ako 500 pretekárov za to určite hovorí! Podmienky z pohľadu kauča a aj ako rozhodcu si myslím, že neboli najideálnejšie, ale kvalita zápasov a verdikti rozhodcov prijateľné. naši pretekári jednoznačne potvrdili skutočnosť, že patríme do skupiny klubov, ktoré každoročne získavajú medailové úspechy na majstrovstvách. je síce pravdou, že tohtoročné majstrovstvá nám nepriniesli zlatú medailu, avšak semifinálové a finálové zápasy našich pretekárov jednoznačne hovoria o ich pretrvávajúcej kvalite. Šport je aj o značnej miere šťastia, ktoré nám tentokrán nehralo do kariet, ale moja spokojnosť je dostatočná! Je a bude našou úlohou brať taktiku vedenia zápasov a udržanie skóre vážne, nakoľko najviac zápasov bolo prehratích práve kôli absencii psychyckej potencie niektorích pretekárov. Treba si uvedomyť tento dôležitý fakt a bude to jedna z mojich priorít v tréningovej fáze do budúcnosti. Každému jednému pretekárovi, rodičom i sponzorom ďakujem za obetavú prácu a úspešným medailistom gratulujem!!!

Umiestnenia:

Bagita daniel, výťaz slovenského pohára v kumite!!! Forró Réka Dorina, kumite, striebro, Forró Ákos, kumite, striebro, Jóba Attila, kumite, bronz

Výsledky: https://taiyo.wbl.sk/Vysledky-Eredmenyek.html

Fotogaléria: https://taiyo.wbl.sk/MSRmlSNV2152011.html?fotka=11#foto

Galanta cup, medzinárodný turnaj, 30.4.2011

Medzinárodný turnaj bol organizovaný v ŠH v Galante za účasti zahraničných klubov z Chorvátska, Česka a Poľska. Konkurencia 33 klubov a 199 pretekárov. Naši pretekári KK Taiyó sa umiestnili v bodovom hodnotení na 5 mieste. Naši pretekári podali znova vinikajúce výsledky v silnej konkurencii domácich a zahraničných pretekárov. 3 x zlaté medaile, 7 x trieborné medaile a 3 x bronzové medaile. Previerka v Galante dáva dôvod domnievať sa na dosiahnutie medailových umiestnení na prichádzajúce MsR mládeže v Spišskej N. V. Ďakujem a gratulujem výsledkom.
 
 
 
Majstrovstvá ZsZK a 4. kolo pohára ZsZK do 20 rokov, 16.4.2011, Kolárovo
 
Domáca súťaž bola vinikajúcim príkladom toho, ako je možné urobiť pekný cirkus, ak každý ťahá za rovnaký koniec povrazu. Som neuveriteľne spokojný nielen s výsledkami nášho klubu, ale celkovo so všetkým, čo bolo súčasťou organizácie súťaže. Nehovoriac o afterparty, ktoré taktiež patrí medzi aktivity nášho klubua na čo naozaj môžeme byť hrdý! Super team!!! Kolárovo sa v hodnotení ZsZK - ŠTK umiestnilo na prvom mieste zo 17 zúčastnených oddielov a 150 pretekárov. Gretulujem každému!!!

Výsledky: https://taiyo.wbl.sk/Vysledky-Eredmenyek.html

Fotogaléria: https://taiyo.wbl.sk/MzSZKmlKolarovo16411.html

Grand prix Slovakia, 10.4.2011, Bratislava - Pasienky

Bola to výborná súťaž so silnou medzinárodnou účasťou! Naši pretekári podali vinikajúce výkony, za ktoré si zaslúžia pochvalu. V konkurencii silných národných reprezentácií sme vybojovali 2 bronzové medaile v kumite Zoltán Balázs a Nikolas Vontszemu. Roland Bagita sa v kata umiestnil na 5 mieste. Gratulujem medailistom a vďaka za podané výkony všetkým pretekárom KK Taiyó Kolárovo!
 
 
 
Vyhodnotenie najúspešnejších pretekárov mesta za rok 2010, 31.3.2011, MsKS Kolárovo
 

3. kolo pohára ZSZK mládeže a majstrovstvá ZSZK seniorov, 12.3.2011, Nesvady
 
Víkendová súťaž  v nesvadoch sa niesla v početnej účasti pretekárov ZsZK, čo v konečnom dôsledku prinieslo dostatočnú kvalitu. Účasť pretekárov v počte 157 pretekárov plus začiatočníci znamenalo tak okolo 200 pretekárov a 18 klubov ZsZK na súťaži. Môžeme skonštatovať, že sme absolvovali pekný športový deň na celkom dobre organizovanej súťaži s celkom dobrými výsledkami pre náš oddiel. Ďakujem všetkým zúčastneným rodičom a pretekárom! Gratulujem k výsledkom! Tréner.
 
 
 
2. kolo slovenského pohára detí až ml. dorastencov, 6.3.2011, Komárno
 
 
 
Dutch open (Zlatá liga), Rotterdam, 5,6.3.2011, Holandsko
 
Harasuto Europen cup (Zlatá liga), Lodz Poľsko, 26.2.2011
 
Balázs Zoltán sa cez víkend zúčastnil s reprezentáciou SK na medzinárodnom turnaji v Lodzi v Pľsku. Súťaž je jednou z turnajov zaradených do zlatej ligy. Zoltán Balázs sa vo svojej kategórii vybojoval bronz a aj ako člen reprezentačného družstva, taktiež vybojovali bronz pre Slovensko. Ďakujeme za vinikajúci výkon a držíme palce na súťaži v Rotterdame na Dutch open.
 
 
1.kolo slovenského pohára detí až ml. dorastencov, 19.2.2011, Žilina
 
Prvá súťaž bola dlhá a  bola ďaleko. Ráno o 5:00 vstávať a o 23:00 doraziť domov, nie je žiadna sranda tak pre trénera, rodičov, ale hlavne pre pretekárov. Avšak po relatívne krátkej prestávke boli dosiahnuté vynikajúce výsledky! V konkurencii 52 klubov a 364 pretekárov sme 6 x bojovali vo finálnych zápasoch v ktorých sme získali raz prvenstvo, 5 x 2. miesto a 1 x 3. miesto. Celkovo  7 umie
 
stnení  je super! Ďakujem rodičom za spoluprácu a trpezlivosť a pretekárom za podané výkony! Tréner.