Udalosti 2009

Majstrovstvá SR kadetov, juniorov a st. juniorov, 12.12.2009, Poprad

Majstrovstvá SR kadetov až st. juniorov bola súťaž, na ktorej sa udiali dve významné a v každom prípade dlho očakávané úspechy za tvrdú a vytrvalú prácu. Rolandovi sa napokon podarilo získať titul majstra Slovenska! Vieme, že Roland sa v minulosti mnoho krát dostal do finále, avšak ani šťastie a ani rozhodcovia mu nepriali v jeho výkonoch. Dúfajme, že tento zlom dodá Rolandovi ďalšie sily v príprave na majstrovstvá Európy. Roland vo všetkých kolách deklasoval svojich súperov na nulu, čo je vynikajúci výkon na MSR. Ďalším očakávaným úspechom bol návrat formy Zoltána Balázsa, ktorý vo finále tesne prehral s dlhoročným rivalom Kučerákom z CMK Banská Bystrica. I keď zoberieme do úvahy SANBON, ktorý nebol rozhodcami uznaný v prospech Zoliho z nepochopiteľných dôvodov, ani tak nie je dôvod na smútok, lebo výkon tam bol!!! Gratulujem aj Szabó Imrichovi a Gőgh Ákosovi k umiestneniam na 5. miestach.

Mikuláš v Taiyó šport gyme

1.kolo pohára SZK mládeže, Prešov 28.11.2009

1. kolo pohára ml. SZK musíme chápať, ako previerku po nemalých úspechoch v regióne. Výsledky jednoznačne potvrdzujú pravidlo, že aj súper sa zlepšuje a nesmieme sa nechať uspať výsledkami z regiónu. Napriek mojím obavám, ktoré s aj bohu žiaľ naplnili v Prešove, môžem skonštatovať, že výsledky nie sú zlé a to i napriek tomu, že umiestnení bolo málo. Väčšina pretekárov po technickej stránke podávali dobré výkony a  zápasy im ušli z taktických dôvodov, alebo neuveriteľnými rozhodnutiami niektorých starých známych rozhodcov:(

2.kolo ZsZK mládeže, kadetov a juniorov, 21.11.2009, Močenok

Súťaž sa vydarila super a gratulujem všetkým pretekárom nášho klubu!!!

I.kolo ZsZK mládeže, kadetov a juniorov, 24.10.2009, Zemné

Taiyó Kolárovo podali vynikajúce výkony vďaka ktorým sa klub umiestnil na 2. mieste v rebríčku hodnotení úspešnosti klubov na súťaži. Gratulujem!

Medzinárodný turnaj Kachikan cup, 17.9.2009, Nitra

Tohtoročný Kachikan cup bol z pre mňa príjemným prekvapením a to nie len kôli vynikajúcim výsledkom našich pretekárov, ale aj kôli nadštandardnej organizácie súťaže. Súťaž bola taktiež posledná povinná súťaž  pre nominantov na MS do Maroka na ktorej si Roland Bagita počínal veľmi dobre až do finálového stretnutia, kde ho reprezentant Maďarska, Botond Nagy, taktiež nominant na MS do Maroka porazil tesne na 2:1. Napriek prehre vo finále môžem skonštatovať, že výkon Rolanda bol vynikajúci a pevne verím že sa to ešte bude do MS zlepšovať. Gratulujem všetkým medailistom a aj tím, ktorým to tento krát nevyšlo, lebo každý dôstojne reprezentoval náš klub! Tréner.

Rapid cup 2009 1. ročník, 11.10.2009

Na súťaži sa zúčastnili len 2 pretekári klubu a to Roland Bagita, nakoľko bol Rapid cup zaradený do povinných súťaží pre nominantov na MS a Dominika Bogárová, ktorej rodičia zabezpečili odvoz Rolanda na turnaj. Rapid cup nebol zaradený do súťaží KK Taiyó v súťažnej sezóne 2009/10. Obaja pretekári krásne uspeli s umiestneniami na 2. miestach. Roland kata kadetov 2. miesto po prehre s reprezentantom Česka a Domoniku v kumite porazila výborná pretekárka z Kachi Nitra. Dominike, aj Rolandovi zo srdca blahoželám k výkonom.

2. kolo SP kadetov a juniorov, 26.9.2009, Nitra

Budapet open 19 - 20.2009

Prvá sezónna súťaž pre všetky vekové kategórie Budapesť open sa nám nepodarila podľa predstáv, avšak treba poznamenať, že pri účasti vyše 800 pretekárov z 20 krajín sveta to nebolo ani ľahké. Napriek sklamaniu nás všetkých nám Dominika Bogárová zachránila česť klubu a tak sme sa s ňou spolu tešili krásnemu bronzu. Gratulujeme Domini!

1. kolo SP kadetov a juniorov, 13.9.2009, Sabinov

Vyhodnotenie najúspešnejších oddielov karate v ZsZK

Karate klub Taiyó sa v hodnotení výsledkov kategórii dospelých aj mládeže umiestnil na 3. mieste v Západoslovenskom zväze karate. Gratulujem všetkým členom klubu, ako aj rodičom za spoluprácu pri dosiahnutí týchto vynikajúcich výsledkov nášho oddielu!

Od Júla tréningy v klimatizovanej telocvični

V mene karate klubu Taiyó ďakujem všetkým priateľom nášho oddielu a hlavne p.Ollé Gaprielovi, za finančné príspevky ktoré nám poskytli na zakúpenie a montáž klimatizácie do našej telocvične TAIYÓ SPORT GYM. Prajem všetkým cvičencom príjemné tréningy aj v týchto dusných teplotách Tréner.

13. Ročník Europského pohára mládeže Bratislava

V sobotu 20.6.2009 sa v Bratislave v športovej hale na Pasienkoch konala jedna z najprestížnejších súťaží strednej Európy, 13. ročník Európskeho pohára mládeže. Na súťaži sa zúčastnilo 90 klubov a 531 pretekárov zo Slovenska, Rakúska, Ruska, Česka, Maďarska, Chorvátska, Srbska a Poľska. Súťaž je zaradená do Stredoeurópskej ligy karate pre kategórie dorastencov 14 - 15 ročných. Bohu žiaľ našim dorastencom sa nepodarilo vybojovať medaile, avšak prekvapením boli naši najmenší pretekári Dominika Bogárová a Daniel Bagita, ktorí doslova zachránili česť kolárovského karate. Dominika si vybojovala zlatú medailu doslova bravúrnymi výkonmi, keď svoje súperky porazila vysokým bodovým rozdielom vo všetkých zápasoch. Veľmi dobre si počínal aj Daniel, ktorý so svojím vekom 6 rokov štartoval v kategórii kumite chlapcov 8 - 9 ročných s ostaršením a napokon sa prebojoval do finále, kde ho o dva roky starší súper z Poľska porazil o 2 body a tak si zo súťaže priniesol domov zaslúženú striebornú medailu.

Majstrovstvá Slovenska družstiev Bánovce n/ Bebravou

V Bánovciach nad Bebravou sa v sobotu 7.7.2009 konali majstrovstvá Slovenska družstiev. Na majstrovstvách sa zúčastnilo 29 klubov zo Slovenska. Karate klub Taiyó na súťaži reprezentovali 4 družstvá v kategóriách starší žiaci 2 x, družstvo kadetov a družstvo mužov. Na súťaži uspelo o bronzovú medajlu naše družstvo kadetov v zložení Roland Bagita, Ákos Gőgh a jeden hostený pretekár Daniel Kopúň z Ekonómu Trenčín. Na 4. mieste sa umiestnilo naše družstvo mužov v zložení  Balázs Zoltán, Szabó Imrich a hostený Barányi Milan z karate klubu Kumade Topoľčany a družstvo starších žiakov v zložení Kamocsai Barnabáš, Donovan Radovan, Poldauf Rudolf.

Otvorené majstrovstvá Slovenskej Shito Ryu asociácie

Dňa 23.5.2009 sa v Nových Zámkoch naši pretekári Taiyó Kolárovo zúčastnili majstrovstiev Slovenskej Shito Ryu asociácie. Súťaž prebehla v celku na dobrej úrovni a aj odmeňovanie pretekárov bolo lepšie, ako minulý rok. Naši pretekári podali dobré výkony čo v konečnom dôsledku znamenalo pre náš klub 2. miesto v hodnotení najúspešnejšieho klubu turnaja. Gratulácia všetkým pretekárom, a aj tým, ktorým tento turnaj nevyšiel.

Na súťaži sa zúčastnilo 26. klubov a 191. pretekárov

Majstrovstvá Slovenska detí a žiakov do 13 rokov

Dňa 16. Mája 2009 sa karatisti karate klubu Taiyó Kolárovo zúčastnili na najväčšej Slovenskej karatistickej súťaži, kde si pomerali sily s najlepšími pretekármi zo Slovenska. Po dlhej a náročnej príprave našich pretekárov sa napokon úsilie vložené do tréningov odplatilo krásnymi výsledkami s bilanciou dvoch strieborných a troch bronzových medailí. Naši finalisti Dominika a Márk vložili do súbojov maximum, avšak vytúžené zlato sa im nepodarilo vybojovať. V tejto súvislosti však treba skonštatovať, že obaja pretekári sú v majstrovstvách SR nováčikmi a Dominika trénuje iba od Septembra 2008. Cenu zlatej medaile v podobe bronzu si však vybojoval minuloročný Majster Slovenska Janko Bogár, ktorý doslova drel o cenný kov. Po dvoch vyhratých zápasoch so súperom zo Sabinova si z vážnym zranením hlavy udržal remízu aj po predĺžení, avšak rozhodcovia zástavkami výhru pridelili súperovi. Jankov potenciál na výhru bol vážne ohrozený čo rozhodcom uniklo a lekár turnaja taktiež vážne schybil pri určení vážnosti zranenia. Správny verdikt mal byť Hansoku - chui za čo mal Janko dostať 2. body, ktoré by mu stačili na výhru a postup do finálového zápasu. Napriek tomu mal Janko šancu bojovať o bronz v repasáži, kde s vážnymi problémami koordinácie, bolesťou hlavy a s dočasne narušeným zrakom kôli opuchu v oblasti ľavého oka si vybojoval bronzovú medailu proti silnému súperovi z Banskej Bystrice. Nikolas a Patrik taktiež podali fantastické výkony v boji o cenné kovy za čo si vyslúžili bronzové medaile. Dobré výkony podávali aj tí pretekári klubu, ktorým sa nepodarilo vybojovať umiestnenia v prvej trojke. V celku môžeme hodnotiť tieto majstrovstvá Slovenska, ako veľmi úspešné napriek tomu, že sme sa zlata nedočkali. V celkovom hodnotení sa na turnaji v Košiciach Kolárovo umiestnilo na 16. mieste z 57. prítomných klubov a 340 pretekárov.

Galanta cup 2009

Cez víkend 25. Apríla sa pretekári karate klubu Taiyó zúčastnili na medzinárodnom turnaji Galanta cup. Výsledky naších pretekárov z tohto turnaja patria medzi najväčšie klubové úspechy. Naši pretekári získali 6 zlatých medailí, 1 bronzovú medailu a 4 bronzové medaile, pričom sa v celkovom poradí podľa štatistiky medajlí náš klub umiestnil na 2. mieste z 38 zúčastnených klubov zo Slovenska, Maďarska, Chorvátska, Poľska a Českej Republiky. Celková účasť  na turnaji bola 376 pretekárov.

Majstrovstvá ZsZK mládeže

Cez víkend 4. Apríla sa konali majstrovstvá Západoslovenského zväzu karate mládeže v Topoľčanoch. Po senzačných výkonoch našich pretekárov sa náš klub umiestnil na 3. mieste z 13 zúčastnených klubov ZsZK. Neuveriteľne prekvapujúce boli výsledky našich začiatočníkov, ktorí sa v hojnom počte vystriedali pri dekoráciách víťazov v jednotlivých vekových a váhových kategóriách.

Skúšky STV. Kyu

Dňa 28.3.2009 sa konali skúšky STV. 8 až 6 Kyu v novom TAIYÓ dojo. K úspešnému zvládnutiu skúšky všetkým cvičencom gratuluje tréner a vedenie klubu.

Majstrovstvá SR seniorov

Dňa 14.3.2009 v Spišskej N.V. sa konali Majstrovstvá Slovenska seniorov, kde si Zoltán Balázs v kategórii kumite -67 kg. zo 14 tich pretekárov vybojoval po troch náročných zápasoch bronzovú medailu. V súťaži o Slovenský pohár sa umiestnil na 1. mieste so 16 bodovým ziskom.    Gratulujeme!!!