Udalosti 2010

Majstrovstvá SR kadetov a juniorov, 18.12.2010, Nové Zámky

Majstrovstvá SR kadetov a juniorov nám vyšli podľa očakávania, ba dokonca aj o troška viac. 3 medaile je určite pekný výkon, ktorí si zaslúži pochvalu. Nováčikovia v kategóriách starších kadetov zvládli silnú konkurenciu pretekárov bravúrne a taktiež naši juniori prekonali moje očakávania. Nikolas sa bravúrne prebojoval do finále, kde si napokon vybojoval striebornú medailu. Bazsi svojím  kontrolovaným zápasom zdolal favorizovaného pretekára z CMK Banská Bystrica a v postupe do finále vo vyrovnanom boji s minuloročným majstrom SR Michalom Klímom prehral tesne o jeden bod, pričom aj dvakrát nasadil súperovi džodan mavaši geri, čo mu z neuveriteľných dôvodov nebolo uznané. Bazsi napokon bojoval o bronzovú medailu, kde svojho súpera zdolal vysoko a právom mu patrí bronz. Tünde po dlhej prestávke znova dokázala podať výkon, za ktorí si vyslúžila bronzovú medailu. Janko a Barni v silnej konkurencii skúsených pretekárov v početnej kategórii sa umiestnili na 4. miestach po prehratých zápasoch o bronzové medaile. Gratulujem medailistom a pochvala všetkým zúčastneným pretekárom za podané výkony! Tréner.

Vianočná klubová súťaž, SAMURAI CUP 2010, 11.12. Taiyó Dojo

Samurai cup KK Taiyó bol super!!! Perfektná zábava, troška karate a hlavne mnoho priateľov a rodičov! Ďakujem všetkým zúčastneným a Samurajovi roka 2010, Janko Bogárovi gratulujem k titulu! Dúfam, že sa o rok znova stretneme:)

Kachi cup, 27.11.2010,Nitra 

Kachi cup v Nitre bol pre nás v minulosti stále jeden z najoblúbenejších turnajov na Slovensku. V histórii našej účasti na tejto medzinárodnej súťaži naši zverenci dosiahli tento rok rekordné výsledky! Som nadovšetko spokojný z výsledkami a aj s výkonom našich pretekárov! Taktiež vďaka rodičom a PD Kolárovo za podporu našej účasti na pretekoch.

2.kolo pohára mládeže ZsZK, 13.10.2010, Močenok

Druhá regionálna skúška našich karatistov bola z môjho pohľadu celkom úspešná. Hovoria o tom výsledky našich karatistov, ktorý v konečnom hodnotení na turnaji dotiahli náš klub až na 2. miesto, miestami až v celkom  silnej konkurencii pretekárov. Pretekárom vďaka za výkony, rodičom a priateľom klubu za podporu!

1. kolo pohára mládeže ZsZK, 23.10.2010, Nové Zánky

Čo k tomu dodať? Vo väčšine vynikajúce výkony a to aj u začiatočníkov. I keď to bola ´´len´´regionálna súťaž, konkurencia pretekárov v jednotlivých kategóriách bola dostatočná, ba v niektorých prípadoch aj silná. Čo ma úprimne teší je fakt, že vo väčšine sme získali prvenstvá čo nás v konečnom hodnotení úspešnosti klubov na súťaži posunulo až na 1. miesto v priečke. Dúfam, že nám táto forma vydrží po celú sezónu. Ďakujem pretekárom za podané výkony a rodičom pretekárov za odvoz detí na súťaž.

1. kolo SP kadetov a juniorov, 16.10.2010, Galanta

Po absolvovaní prvého pohára SZK pre kadetov a juniorov mám zmiešané pocity. 4 umiestnenia z 9 pretekárov, ktorý sa zúčastnili súťaže nie je až také zlé nehovoriac o tom, že mnohý štartovali s ostaršením. Na druhej strane treba povedať, že väčšina pretekárov nepodala svoje najkvalitnejšie výkony, čo sa týka technickej pripravenosti. Musí to však byť signálom pre pokračovanie v súťažnej sezóne, aby sa na tatami nastupovalo s odhodlaním podať ten najlepší možný výkon bez ponechania akejkoľvek rezervy. OK, nebolo to zlé, ale....:)  Napriek všetkému, však ďakujem za podané výkony! Tréner

Rapid cup Bratislava, 9.10.2010

Na druhom ročníku medzinárodnom turnaji Rapid cup v Bratislave v Sibamac  aréne sa pretekári KK Taiyó Kolárovo zúčastnili v počte 13 pretekárov. Na súťaži sa zúčastnilo 530 pretekárov  zo Slovenska, Maďarska, Slovinska,  Ukrajiny a Česka. Súťaž bola zorganizovaná na veľmi vysokej úrovni v peknom prostredí NTC. Konkurencia pretekárov bola na vysokej úrovni, nakoľko sa na turnaji zúčastnili národné tímy z Maďarska a Česka. Naši pretekári z KK Taiyó v silnej konkurencii dosiahli dobré výsledky a podali ozaj kvalitné výkony. Nášmu oddielu sa ušlo 5 trofejí. Roland Bagita a Attila Jóba získali zlaté medaile, Dominika Bogárová si vybojovala striebornú medailu a bronzové medaile si zo súťaže priniesli Nikolasz Vontszemu a Áron Forró. Náš klub sa umiestnil na 8. mieste s rovnakými výsledkami s klubmi Katsudo sabinov, CMK banská bystrica a Kumade Topoľčany. Vďaka všetkým za podané výkony a medailistom gratuljeme!!!

Budapest Széf cup, 26.9.2010

Na medzinárodnom turnaji v Budapešti sme sa tiež prezentovali v počte 8 pretekárov. Výber KK Taiyó Kolárovo podal vynikajúce výkony v konkurencii pretekárov z 26 krajín sveta, 126 klubov v počte vyše 1500 jednotlivcov. Napriek podaných dobrých výkonov pretekárov sme zo súťaže priniesli iba jednu medailu, ktorú získal Janko Bogár v súťažnej kategórii kumite  – 52 Kg. Gratulujeme!!!

Vyhodnotenie najúspešnejších klubov v ZsZK, 25.9.2010

Vyhodnotenie najúspešnejších klubov ZsZK v súťažnej sezóne 2009-10, prinieslo pre náš oddiel až 2 pekné poháre. V kategórii seniorov sme obsadili 2. miesto a v kategórii mládeže 3. miesto. Gratulujem každému jednému karatistovi KK TAIYÓ Kolárovo a ďakujem všetkým rodičom, sponzorom za podporu a spolupodieľanie sa na tomto krásnom úspechu klubu! Tréner.

Croatia open 2010, 11-12.9.2010, Rijeka

Roland Bagita sa z reprezentáciou SR zúčastnil na medzinárodnom turnaji v Chorvátsku v Rijeke, kde vďaka svojmu dobrému výkonu v kategórii kata junior obsadil 3. miesto. Gratulujeme !!!

Letné sústredenie Taiyó 24.7.2010 do 31.7.2010

Som nesmierne rád, že som mohol prežiť s vami to najlepšie sústredenie v histórii nášho klubu. Chcem sa poďakovať všetkým účastníkom sústredenia, že to vydržali i napriek tak  nepopulárnemu rannému behu pri mori a nie vždy najlepšiemu počasiu. V galérii som pre Vás nahral všetky obrázky, ktoré ste mi dodali. J ich viac ako 600, tak dúfam, že si ich vychutnáte. Dúfam, že tohtoročné sústredenie bude pre Vás všetkých jedna z najkrajších spomienok života. Ďakujem Vám! Tréner.

14. Európsky pohár mládeže, 12.6.2010, Bratislava – Pasienky

Jedna z najťažších súťaží v Európe pre mládež bola už tradične poslednou našou súťažou v súťažnej sezóne. Naši pretekári Dominika Bogárová, Daniel Bagita, Márk Ollé, Patrik Čerňanský, Roland Bagita a Nikolas Vontszemű reprezentovali náš klub, mesto Kolárovo a taktiež Západoslovenský zväz karate na tejto medzinárodnej súťaži. Svojimi peknými výkonmi dali bodku historicky najúspešnejšej súťažnej sezóne karate klubu Taiyó. Pretekári svojimi výkonmi potvrdili skutočnosť, že karate klub Taiyó Kolárovo patrí k špičke Slovenského karate a taktiež  znamená silnú konkurenciu pre pretekárov aj v zahraničí. Gratulujeme Dominike k bronzovej medaile v kata, Danielovi k striebornej v kata a zlatej medaile v kumite a Nikolasovi k striebornej medaile v kumite. Za pekné výkony patrí pochvala aj tím našim pretekárom, ktorým sa medaila neušla. Nabudúce to skúsime znova!

Majstrovstvá Slovenska Shito ryu asociásie 29.5.2010 Nové Zámky

Majstrovstvá Shito ryu asociácie v Nových zámkoch priniesli pre náš oddiel mnoho umiestnení. V rebríčku klubov sme obsadili 4. miesto s 2 bodovým rozdielom od 3. miesta a 4 bodovým rozdielom od 2. miesta. Celkový počet bodov 22 pre náš klub je však pekný výsledok. Tu treba poznamenať, že keby sa naši dvaja zranený pretekári, stáli medailisti Janko a Ákos zúčastnili súťaže, tak by sme mohli mať hoci aj 2. miesto. Nuž, takto nám pohár ušiel o dva body. Teší ma však účasť našich nováčikov, ktorý podali pekné výkony na ich prvej súťaži. Taktiež gratulujem všetkým pretekárom k podaným výkonom! Na súťaži sa zúčastnilo celkovo 256 pretekárov z 22 klubov zo Slovenska.

Majstrovstvá Slovenska mládeže, 15.5.2010 Topoľčany

Majstrovstvá SR mládeže boli pre náš oddiel úspešné. Naši pretekári dosiahli historicky najviac medailí z M-SR. 1 zlatá, 3 strieborné a 4 bronzových medailí je určite pekný výsledok pre náš malý klub. V celku 11 pretekárov KK Taiyó Kolárovo sa zúčastnilo na majstrovstvách  SR.  Okrem medailí získaných na M-SR sa Ákos Forró stal aj víťazom Slovenského pohára v kategórii chlapci 5-7 ročných, do 28 kg. Väčšina našich pretekárov podala vynikajúce výkony aj napriek tomu, že nie všetcia stáli na stupienku pre víťazov. Na súťaži sa zúčastnilo 59 klubov zo Slovenska a 431 pretekárov.

Galanta cup 24.4.2010

Medzinárodný turnaj za účasti krajín Česka, Maďarska, Chorvátska a Slovenska bol v konkurencii pretekárov pestrý. Veľa pretekárov, kvalita súťaže a dobré výkony sa niesli od začiatku až po koniec turnaja. Gratulujem k pekným výkonom pretekárom KK Taiyó a aj tím, ktorým sa medaila neušla.

Grand prix Slovakia, 18.4.2010, Bratislava - Pasienky

Veľká cena Slovenska tak, ako aj predošlé roky bola na vysokej úrovni. Účasť národných reprezentácií bola početná a hlavne dobre pripravená vo všetkých vekových aj váhových kategóriách. Náš klub mal zastúpenie v kategórii kata juniori - Bagita Roland, v kumite kadeti - 50 Kg. nás reprezentovali Bogár Janko a Vonszemu Nikolas a v seniorke za kumite - 67 Kg. bol Balázs Zoltán. Naši pretekári podali v celku dobré výsledky. Roland, Zoltán a Nikolas sa umiestnili na 5. mieste po prehratých kolách o bronzové medaile. V kategóriách, kde súťažilo neraz viac ako 18 pretekárov, reprezentantov z Európy nemôžeme hodnotiť výsledky našich pretekárov, ako zlé, ba naopak. Nezabúdajme, že Janko a Nikolas súťažili v ostaršení čo určite sťažilo ich výkony proti starším pretekárom.

Majstrovstvá Západoslovenského zväzu karate, mládeže, 17.4.2010, Partizánske

Majstrovstvá zväzu našími pretekármi KK Taiyó Kolárovo boli zvládnuté na veľmi dobrej úrovni. Potvrdzujú to najmä výsledky našich pretekárov a aj umiestnenie nášho klubu na 3. mieste zo všetkých zúčastnených klubov. V kategórii začiatočníkov sme obsadili 1. miesto v priečke, čo znamená, že naši mladý pretekári budú podľa všetkého kvalitný pretekári klubu aj v budúcnosti. Súťaž bola pre nás jednoznačne veľkým prínosom, nakoľko boli tieto majstrovstvá zväzu na dostatočne kvalitnej úrovni čo sa týka konkurencie jednotlivých kategórií.

Slovenský pohár detí, mládeže a ml. dorastencov 3. kolo, 7.3.2010, Komárno

3. kolo SP tak, ako aj 2. kolo v Žiline prebehlo podľa mojich želaní a moje očakávania boli viac, ako naplnené. 3 prvenstvá ma príjemne prekvapili a dúfam, že nám to vydrží až do M-SR v Máji.

3. kolo PZsZK mládeže a MZsZK seniorov, 6.3.2010 Nesvady

Na súťaži v sa dosiahlo nespočetne veľa výsledkov vďaka ktorým sa náš klub umiestnil na 2. mieste na súťaži v Nesvadoch. Ďakujem za účasť a gratulujem k výsledkom!

Slovenský pohár detí, mládeže a ml. dorastencov 2. kolo, 20.2.2010

2. kolo SP naplnilo moje očakávania a s dosiahnutými výsledkami som spokojný. Ďakujem všetkým pretekárom za účasť a a rodičom, ktorí svoje deti odprevadili na súťaž.

1. Kolárovská kickboxgála, MsKS - Rotunda, 19.2.2010

1. kolárovská kicbox gála prekonala všetky očakávania aj tých najnáročnejších divákov. Naši kickboxeri začiatočníci v ringu podali doslova hrdinské výkony proti skúseným pretekárom z COOL GYMU z Holandska. Touto cestou by som chcel poďakovať všetkým organizátorom, pretekárom, divákom a sponzorom turnaja.

   

Majstrovstvá Európy kadetov a juniorov 5 - 7 Februára 2010, Turecko - Izmir

Roland Bagita, reprezentant Slovenska, člen KK Taiyó Kolárovo si počínal na ME veľmi dopbre.Po dvoch víťazných kolách napokon prehral z reprezentantom Ruska. Rus prehral v semifinálovom kole s domácim Turkom, čím sa šance Rolanda získať kov na ME v Turecku skončili. Napriek tomu podal dobrý výkon na čo môže byť celý náš klub hrdý. Roland sa umiestnil v prvej desiatke pretekárov!

19th Grand Prix Croatia, Samobor, 9.2.2010

Veľká cena Chorvátska bola pre Rolanda vo vysokej konkurencii pretekárov kvalitná previerka pred ME v Turecku. Roland si vybojoval 1. miesto. Gratulujeme!!!